Jde o menší, zevnitř opravenou budovu, kolem je prostorný pozemek, uvnitř dvůr a stodoly s dřívím, možnost stanování, ohniště na opékání, hned vedle fary je obecní víceúčelové hřiště, které lze v případě jeho volnosti využít.

Kuchyň na faře je spojena zároveň s jídelnou, jsou zde 2WC a 1 sprchový kout, samozřejmě teplá voda. Další 3 místnosti jsou volné pro zhruba 20 osob, z nichž 6 může spát na madracích a 7 na posteli či gaučích, ostatní na karimatkách.

Vytápění půlky fary je v krbových kamnech (dřevem) a druhé půlky v petrách. V kuchyni je sporák i lednička a také dostatek nádobí.

Kostel, škola, OÚ a sál jsou též v blízkosti, další hřiště spíš fotbalové "v Hliníkách" je také nedaleko.

Přímo v obci je také obchod, zemědělské družstvo a větrný mlýn, dole potom lyžařská sjezdovka, která se pro nedostatek sněhu již několik let nepoužívala.

Kdo tam chce nějakou dobu bydlet nejlépe se skupinkou rodin či mládeže, je nutné, aby kontaktoval faráře z Drahotuš, P. Radomíra Šidleju - nejlépe za použití e-mailu: farka@antiochia.cz

Na fotce výše je hřiště vedle fary, místní škola, obecní úřad i kostel. Při zvolení jiného úhlu focení by byl v dálce vidět i mlýn.

Bohužel, na rozdíl od potštátské a drahotušské fary, je partutovická fara focena velice spoře, ale brzy ji tedy nafotíme, ať máte i obrázky.

Ještě teda doplním odkaz na stránky obce, kde najdete i více k historii: http://partutovice.cz/